Poslední šance! Získejte bonus 2 500 Kč ke své hypotéce.

Hypotéka v eurech

Hypotéka v eurech krok za krokem

Kdo může o hypotéku žádat

Najdeme nejlepší hypotéku

Připravíme vše pro čerpání

Plníme podmínky po čerpání

Hlídáme mimořádné splátky

Pomůžeme nastavit pojistky

Poradíme s tvorbou rezerv

Najdeme nejlepší refinancování

Jak můžete využít hypotéku v eurech

  1. Vlastní bydlení – až do 80 % LTV zafinancujete koupi bytu vč. družstevního (se zástavou jinou nemovitostí), domu, pozemku, nebo výstavbu. Dále můžete rekonstruovat, nebo vypořádat dědictví, rozvod a refinancovat úvěry.
  2. Nemovitost v zahraničí – Můžete si pořídit nemovitost pro vlastní bydlení, stejně tak investovat do rekreačního objektu v Rakousku, Německu, nebo na Slovensku. Zabezpečte si příjem z pronájmu na splácení eurové hypotéky. Max. výše hypotéky je 70 % LTV se splatností až 25 let. 
  3. Bytový dům – můžete koupit, opravovat, modernizovat, nebo stavět bytový dům s max. 5 byty. LTV do 60 %, v ekvivalentu 2 000 000 Kč – 50 000 000 Kč a splatnost až 25 let. 
  4. Administrativní budova – Také můžete koupit, opravit, modernizovat, nebo postavit administrativní budovu. LTV je do 60 %, v ekvivalentu 2 000 000 Kč – 50 000 000 Kč a splatnost až 25 let. 

Parametry hypotéky v eurech

Výše

Hypotéku dostanete od 5000 EUR, max. výše je dle účelu v rozmezí 70 – 80 % LTV. Dále výše závisí na aktuálních parametrech DSTI a DTI.

Splatnost

V případě pořízení vlastního bydlení můžete splácet až 30 let. U rekreačního objektu, nebo administrativní budovy jen 25 let. 

Úrok

Úrokovou sazbu může mít u eurové hypotéky fixní (1-10 let), nebo floatovou, která je navázaná na 3 měsíční EUPRIBOR.

Co je to LTV?

Představuje poměr maximální výše hypotéky k aktuálnímu odhadu stanovým odhadcem banky. Pokud pořizujete např. byt za 5 000 000 Kč, je 80 % (80 LTV) hypotéka 4 000 000 Kč. Když byste potřebovali profinancovat 100 % řešením je dát do zástavy další nemovitost. Vlastní zdroje (20 %) jde nahradit také dalším nezajištěným úvěrem.

Co je to DSTI?

I když řešíme hypotéku v eurech, tak její poskytnutí se řídí českými pravidly. DSTI je maximální přípustná zadluženost ve vztahu k čistému příjmu. Dnes je na úrovni 45 % (pro klienty nad 36 let), resp. 50 % (pro klienty do 36 let). Například u 33 letého klienta s příjmem 40 000 Kč mohou všechny splátky úvěrů činit 20 000 Kč. 

Co je DTI?

DTI se také řídí českými pravidly pro hypotéky a znamená sumu úvěrů jako maximální násobek vašeho ročního příjmu. Aktuálně je nastavený ve výši 8,5 (pro klienty na 36 let), resp. 9,5 (pro klienty do 36 let) ročního příjmu. Pokud má 40 letý klient 360 000 Kč ročně, pak suma všech úvěrů mohou být maximálně 3 060 000 Kč. 

Podpora hypoték v eurech

Daňové odpočty

U hypotéky v eurech si můžete zaplacené úroky odečíst od základu daně až do výše 150 000 Kč ročně. Tato částka zahrnuje všechny úvěry.

Jak jej uplatnit

Potvrzení o zaplacených úrocích banky rozesílají začátkem ledna. Nezapomeňte jej doložit k ročnímu zúčtování do 15. 2. Pomůže vám s tím mzdová účetní.

Nejčastější dotazy na hypotéku v eurech

Když chci hypotéku v eurech mám se domluvit se zaměstnavatelem, aby mě posílal mzdu v EUR?

Nemá to cenu. Banka posuzuje, zdali má mzda zaměstnance či fakturace u podnikatelů v EUR reálný základ. Jinými slovy, pokud jste zaměstnanci nadnárodní firmy, která vyplácí mzdy v EUR, pak to dává smysl. Pokud jste zaměstnanci regionální společnosti KŠANDY, s.r.o., která provozuje v Horní Dolní kravín pak se mzdou v EUR neobstojíme. Stejně tak pokud byste jako automechanik začali fakturovat opravy místnímu autobusovému dopravci SMIKI V KOPCY, a.s. v EUR tak to taky neprojde.

Mám mzdu v CZK a malou část v EUR, je to problém?

Není, naopak! Bance stačí, aby příjem v EUR byl alespoň v takové výši, aby pokryl měsíční splátku hypotéky v eurech.

Posuzují se u eurové hypotéky parametry DSTI a DTI?

Ano, jde sice o cizoměnný úvěr, ale poskytovaný bankou působící v ČR, která je povinna se řídit zákony a nařízeními platnými v ČR.

Hrozí mi kurzové riziko?

Na internetu se dočtete názory celé řady „odborníků“, kteří varují před hypotékou v eurech a zasvěceně odkazují na nebohé Maďary a Poláky, kteří si napůjčovali v cizí měně a když jejich národní měna šla do kopru, jak nezvládali splácet. Nicméně pokud mám příjem v eurech a splácím hypotéku, taky v eurech, pak se mě kurzové riziko netýká. Něco jiného je mít příjem v národní měně a půjčit si v jiné. To byl příjem Maďarska, kdy si musel jít každý měsíc vyměnit forinty do směnárny.

Proč řešit hypotéku v eurech s námi

Máme největší nabídku

Spolupracujeme s 13 bankami, navíc jsem schopní udělat nezávislé porovnání všech bank na trhu. Vždy dostanete nejlepší řešení.

Umíme nestandardní řešení

Například umíme vyřešit hypotéku v eurech pro občany EU bez pobytu v ČR a s příjmem v zahraničí. Také umíme řešit 100 % financování

Dostanete komplexní službu

Máme nejširší nabídku služeb na trhu. Kromě úvěrů vám pomůžeme s realitami, pojištěním, spořením a investicemi.

Eurový blog

Zvažujete hypotéku v eurech? I přes zvýšení úroků v eurozóně vyjde pořád levněji než... Více