Nezávazná schůzka online
Hypotéka na stavbu domu s následnou péčí
Vyřídíme dotace na dům
Najdeme nejlepší hypotéku
Připravíme vše k čerpání
Poradíme jak s vícenáklady
Co doložit po čerpání
Mimořádné splátky pohlídáme
Zařídíme všechna pojištění
Poradíme se spořením
Najdeme refinancování
Proč řešit hypotéku na stavbu domu s námi?
Jste VIP
S námi vám banka hypotéku na stavbu schválí přednostně.
Ušetříte peníze
Najdeme vám úvěr s vyřízením a odhadem ZDARMA.
Umíme 100 % hypotéku
Umíme řešit 100% financování stavby domu.
Ušetříte čas
Hypotéku na stavbu vyřídíme online, nikam nemusíte chodit.
Dostatečný výběr
Spolupracujeme s 9 bankami a 4 stavebními spořitelnami.
Vždy něco extra
Zařídíme bez problémů hypotéku na výstavbu v eurech.
Typy hypoték na stavbu
- 20 % vlastních zdrojů
- Pro všechny klienty
- DSTI do 45 %
- DTI do 8,5
- 10 % vlastních zdrojů
- Pro klienty do 36 let
- DSTI do 50 %
- DTI do 9,5
- Stavíte na hypotéku a nezajištěný úvěr.
- Máte v zástavě druhou nemovitost.
Co je to LTV?
Jde o poměr hypotéky na stavbu k hodnotě nemovitosti. Klienti do 36 let mohou žádat o 90 % hypotéku, ti starší jen o 80 % (LTV). Umíme zajistit i 100 % hypotéku na stavbu. Musíte dát do zástavy druhou nemovitost, nebo vlastní zdroje nahradit dalším úvěrem.
Co je to DSTI?
Představuje sumu všech splátek úvěrů v poměru k vašemu čistému měsíčnímu příjmu. U klientů nad 36 let může být DSTI 45 %, pro mladší 50 % jejich příjmů. Například u 37 letého klient s příjmem 45 000 Kč mohou být všechny vaše splátky vč. hypotéky na stavbu max. 20 250 Kč.
Co je DTI?
Opět jde o sumu, ale nyní celkového zadlužení vypočteného jako násobek vašeho čistého ročního příjmu. U klientů starších 36 let je max. 8,5, u mladších 36 let až 9,5 násobek ročního příjmu. Klient ve věku 37 let s roční mzdou 456 000 Kč má max. povolení DTI 4 590 000 Kč.
Tip týdne!
U výstavby neplatí, že 1 Kč prostavěná rovná se nárůst hodnoty nemovitosti zase o 1 Kč. Například, když vyčerpáte 500 000 Kč může se stát, že odhadce spočítá, že odhadní hodnota vzrostla jen o 390 000 Kč. To by za normálních okolností mohlo ohrozit čerpání především u bank, kde se dá čerpat max. z aktuální zástavní hodnoty. Umíme najít hypotéku na stavbu umožňující čerpat až do 150 % odhadu.
Parametry hypotéky na stavbu
Věk
Pokud chcete hypotéku na stavbu musí vám být minimální 18 let. Někde požadují dokonce 21 let. Pokud by byla jejich nabídka výhodná musí s vámi žádat starší spoludlužník.
Výše
Hypotéku na stavbu startuje na 100 000 Kč. Maximální výše je omezená pouze LTV (80, resp. 90) při dodržení parametrů DTI a DSTI. Ovšem někde mají navíc napevno strop např. 25 000 000 Kč.
Úrok
Nejčastější je dnes u hypoték na stavbu fixní úrok. Ten můžete mít v rozmezí 1 – 20 let. Méně častý i tzv. variabilní úrok (float) navázaný nejčastěji na 1M PRIBOR.
Splatnost
Hypotéku na stavbu jde splácet klidně i 30 let. Zároveň je většinou třeba ji splatit do vašich 70 let věku. Pro starší 40 let zajistíme hypotéky na stavbu se splatností až do 75 let.

Výstavba energeticky úsporných domů
Plánujete-li výstavbu nízkoenergetického domu můžete získat následující dotace, které vám rádi vyřídíme:
- Až 500 000 Kč na stavbu domu s nízkou energetickou náročností s důrazem na použití obnovitelných zdrojů.
- Na projektovou přípravu (zpracování odborného posudku a poskytnuté odborného technického dozoru) můžete získat až 35 000 Kč.
Důležité je, aby dům odpovídal energetické třídě A, nebo B. Maximální velkost domu je stanovena na 350 m2.
Stavbu musíte stihnout do 36 měsíců pro účely čerpání dotace. Obvyklá doba čerpání hypotéky na stavbu jsou, ale 2 roky.
Hypotéka na stavbu domu a nejčastější dotazy
Obvykle jsou to 2 roky. Prodloužení čerpání lze dohodnout dodatkem, ale každá banka posuzuje žádost a důvody individuálně! Výstavbu můžete řešit i tzv. Předschválenou hypotékou, kde máte na přípravu a čerpání až 3 roky.
V tomto případě jsou dvě možnosti. Vzít si hypotéku na stavbu domu u stejné banky, která financovala koupi pozemku, nebo dá do zástavy jinou nemovitost. Druhá varianta je flexibilnější v tom smyslu, že mohu stavět s hypotékou banky, která je v danou chvíli pro nás nejvýhodnější.
Již uzavřenou hypotéku nejde navýšit. I v tomto případě existují dvě možnosti. Vzít si další hypotéku u banky, které poskytla první úvěr, nebo dát do zástavy druhou nemovitost a dostavět s bankou, která má aktuálně nejlepší podmínky.
Ano, sloučení je možné, i když vzhledem k rozdílným datům uzavření obou smluv to bude trochu komplikované. My si s tím ale dokážeme poradit.
Pokud koupíte pozemek za hotové, pak můžeme využít aktuální zástavní hodnoty pozemku a čerpat bez nutnosti dalších vlastních zdrojů. U výstavby se dá čerpat až do 150 % aktuální zástavní hodnoty nemovitosti (pozemku). Má to ale svoje limity. Příklad: Aktuální zástavní hodnota pozemku jsou 2 000 000 Kč. Při prvním čerpání banka poskytne 1 500 000 Kč, protože sice splním 150 % aktuální zástavné hodnoty, ale dle metodiky mohu obdržet jen 1 500 000 Kč. I tak to podstatně zrychlí čerpání a rekonstrukci.
Bohužel ne, u hypotéky na stavbu je možná splátka bez poplatků do max. výše 25 % původní výše hypotéky bez sankce a to každých 12 měsíců. Vše nad tento limit by mohla banka zatížit tzv. účelně vynaloženými náklady.
Ano, hypotékou na stavbu domu lze řešit i tzv. refundaci vlastních zdrojů a to až 12 měsíců zpětně.