Poslední šance! Získejte bonus 2 500 Kč ke své hypotéce.

Hypotéka na rekonstrukci

aktuálně nejnižší úrok za 5,29 % p. a.

Hypotéka na rekonstrukci krok za krokem

Proberme to nezávazně

Zajistíme nejlepší hypotéku

Zároveň řešíme dotace

Připravíme vše pro čerpání

Víme jak řešit vícenáklady

Plníme podmínky po čerpání

Mimořádné splátky hlídáme

Pomůžeme s pojištěním

Poradíme se spořením

Najdeme nejlepší refinancování

Spočítejte si hypotéku na rekonstrukci

Proč řešit hypotéku na rekonstrukci s námi?

Jste VIP

S námi vám banka hypotéku na rekonstrukci schválí přednostně.

Ušetříte peníze

Najdeme vám úvěr s vyřízením a odhadem ZDARMA.

Umíme 100 % hypotéku

Chybí vám vlastní zdroje? Nevadí. Umíme řešit 100% financování.

Ušetříte čas

Hypotéku na rekonstrukci vyřídíme online, nikam nemusíte chodit.

Dostatečný výběr

Spolupracujeme s 9 bankami a 4 stavebními spořitelnami.

Vždy něco extra

Zařídíme bez problémů eurovou hypotéku na rekonstrukci. 

Typy hypoték na rekonstrukci

80 LTV
 • 20 % vlastních zdrojů
 • Pro všechny klienty
 • DSTI do 45 % 
 • DTI do 8,5
90 LTV
 • 10 % vlastních zdrojů
 • Pro klienty do 36 let
 • DSTI do 50 % 
 • DTI do 9,5 
100 LTV
 • Rekonstruujete pomocí hypotéky a úvěru. 
 • Máte v zástavě druhou nemovitost.

Co je to LTV?

Představuje poměr hypotéky na rekonstrukci k hodnotě nemovitosti. Je li vám do 36 let pak můžete dostat i 90 % hypotéku, ale starší 36 let získají jen 80 % (80 LTV). Když chcete 100 % hypotéku musíte dát do zástavy druhou nemovitost, nebo vlastní zdroje nahradit jiným úvěrem.

Co je to DSTI?

Je suma všech měsíčních splátek úvěrů vzhledem k vašemu čistému měsíčnímu příjmu. Pro klienty nad 36 let platí je to 45 % pro a nad 36 let a 50 % jejich příjmů. Je li vám 38 let, pak s čistou mzdu 38 000 Kč mohou být všechny vaše splátky (vč. hypotéky na rekonstrukci) 17 100 Kč.

Co je DTI?

Je celkové možné zadlužení jako násobek vašeho čistého ročního příjmu. Pro starší 36 let může být max. 8,5 a pro klienty mladší 36 let až 9,5 násobek ročního příjmu. Pokud berete ročně 456 000 Kč a je vám 38 let, pak suma všech úvěrů může být až 3 876 000 Kč.

Jak vysokou hypotéku na rekonstrukci dostanu

 • Pepa

  Josef (33) je OSVČ, svobodný s ročním obratem 1 600 000 Kč a uplatňuje si 80 % paušál. Banky mu poskytnou 90 % hypotéku s maximální splátkou (DSTI) v rozmezí 8 310 Kč – 26 668 Kč, s celkovým zadlužením (DTI) 1 386 000 Kč – 4 448 000 Kč. Každá banka totiž počítá příjmy živnostníků jinak.

 • Petr

  Petr je svobodný, bezdětný, je mu 25 a pracuje jako učitel na základní škole. V průměru má každý měsíc 35 000 Kč čistého. Rozhodl se pro opravu bytu po babičce. Banky mu dnes půjčí až 90 % hypotéku, přičemž všechny splátky (DSTI) mohou být 17 500 Kč a všechny závazky až do výše (DTI) 3 990 000 Kč.

 • Jaroslav a Petra

  Manželé Jarda (50) a Petra (35) se rozhodli pro rozsáhlou opravu domu, aby snížili spotřeby energií. Dohromady mají 78 000 Kč čistého měsíčně. U manželů posuzují banky parametry DSTI a DTI podle Petry. Dosáhnou na 90 % hypotéku se splátkou 39 000 Kč (DSTI). Mohou si půjčit až 8 892 000 Kč (DTI).

 • Honza a Katka

  Oba pracují ve stejné firmě. Honza (36) ja kontrolor kvality, Katka (38) jako hlavní účetní. Podle věku jim banky aktuálně poskytnou maximálně 80 % hypotéku na rekonstrukci. Dohromady mají měsíčně 83 000 Kč čistého. Jejich všechny splátky (DSTI) mohou být 37 350 Kč a celkové zadlužení (DTI) 8 466 000 Kč.

Tip týdne!

Z jedné hypotéky můžete zároveň koupit i rekonstruovat. Odhadce bude v takovém případě dělat tři odhadní hodnoty; současnou, minimální a budoucí po rekonstrukci. Pokud byste např. plánovali shodit střechu, nebo schody bude to mít zásadní vliv na maximální výši hypotéky na koupi. Banka totiž bude vycházet z minimální odhadní hodnoty (která zohlední odstrojenou střechu, nebo sundané schody). Proto je třeba celou akci pečlivě naplánovat. Máme s tím zkušenost a rádi vám pomůžeme.

Parametry hypotéky na rekonstrukci

Věk

Minimální věk pro poskytnutí hypotéky na rekonstrukci je 18 let. Některé banky požadují minimálně 21 let. Pokud je jejich nabídka výhodná musí s vámi žádat u této banky starší spoludlužník.

Výše

Hypotéku na rekonstrukci můžete mít už od 100 000 Kč. Některé banky omezují její výši např. 15 000 000 Kč, u ostatních je výše omezená pouze LTV (80, resp. 90) při dodržení parametrů DTI a DSTI.  

Úrok

Klienti dnes berou hypotéku na rekonstrukci nejvíce s fixem v rozmezí 1 – 20 let. Existuje však i tzv. variabilní úroková sazba (float) navázaná nejčastěji na 1M PRIBOR. Ta není tak často využívaná.

Splatnost

Hypotéku na rekonstrukci můžete splácet až 30 let. Zároveň banky většinou chtějí, abyste ji splatili do 70 let věku. Umíme však najít hypotéky na rekonstrukci se splatností do 75 let.

Plánujete rekonstrukci vedoucí k energetickým úsporám?

V rámci rekonstrukce domu můžete získat následující dotace s jejichž vyřízením vám rádi pomůžeme:

 1. Na zateplení domu můžete získat až 650 0000 Kč. Účelem je dotace je docílit komplexní úspory energií, proto podporuje hlavně opatřené, kdy současně kromě zateplení obvodových stěn provedete výměnu oken (vztahuje se i na střešní okna, dveře, světlíky a světlovody). vč. např. zateplení soklu, střechy, nebo stěn k nevytápěným prostorům (garáž pod.).  
 2. Na výměnu zdroje tepla v rodinném domě, nebo bytě s případnou přípravou ohřevu vody můžete dostat až 140 000 Kč pro kombinaci vytápění tepelným čerpadlem a ohřevem vody prostřednictvím FVE. Na samotný ohřev vody můžete získat až 60 000 Kč, na samotné vytápění pak až 80 000 Kč.
 3. FVE, v současnosti asi nejskloňovanější pojem. Zde je maximální podpora na instalaci až 100 000 Kč.
 4. Na centrální větrání se zpětným řízením tepla můžete dostat až 100 000 Kč.
 5. Na instalaci zařízení pro využívání tepla z odpadní vody můžete získat až 50 000 Kč.
 6. Na instalaci stínění oken lze získat až 1 500 Kč/m2 okna. Pro vytvoření zelené střechy je poskytována dotace také od metru čtverečního a to až do výše 1 000 Kč.
 7. Když nechcete plýtvat pitnou vodou pak v rámci Dešťovky, opatření na instalaci systémů využívající dešťovou vodu např. na zalívání zahrady můžete získat až 105 000 Kč.
 8. Na instalaci nabíječky pro elektro auta můžete dostat až 30 000 Kč, stejně tak na projektovou přípravu max. 40 000 Kč.

Hypotéka na rekonstrukci a nejčastější dotazy

Můžeme spojit koupi nemovitosti s rekonstrukcí?

Ano, pouze je třeba pamatovat na to, že hypotéka bude mít dva účely; koupi a rekonstrukci. To má vliv především na čerpání, kdy banka nejprve uvolní peníze na úhradu kupní ceny a po zápisu vlastnictví do katastru uvolní druhou část hypotéky na rekonstrukci. 

Jak se čerpá hypotéka bez dokládání faktur?

Umíme řešit i rekonstrukci svépomocí, tzn. bez dokládání faktur. V tomto případě banka uvolní peníze na váš účet, který si určíte a z něj hradíte rekonstrukci. Po jejím provedení odhadce zkontroluje, zdali byl dodržen rozpočet a rozsah prací.

Kdy budeme potřebovat na rekonstrukci stavební povolení?

To vám sdělí váš stavební úřad, ale obecně to bude v případech, kdy se např. zasahuje do konstrukce domu (výměna střechy, bourání nosných stěn apod.). K vyřízení stavebního povolení budete potřebovat projekt, statický posudek a vyjádření všech účastníků stavebního řízení.

Můžeme rekonstrukci financovat předschválenou hypotékou?

Ano, jde o jeden o z mnoha účelů na který můžete využít předschválenou hypotéku. Na přípravu rekonstrukce a na čerpání pak máme 3 roky. Výši úvěru doporučujeme nadsadit kvůli možnému pohybu cen stavebních materiálů a prací. Nedočerpat bez sankce můžete 20 % ze schválené hypotéky.

Co když máme už jednu hypotéku a potřebujeme další na rekonstrukci?

Pokud na kupované nemovitosti aktuálně vázne zástava z titulu hypotéku na koupi a nyní potřebujete další na rekonstrukci lze to řešit několika způsoby: financovat u stejné banky, jiná zástava, refinancovat původní hypotéku k bance, která nabízí nejlepší podmínky. 

Jak je to s daňovými odpočty

U hypotéky na rekonstrukci si můžete zaplacené úroky odečíst od základu daně až do výše 150 000 Kč ročně. Tato částka zahrnuje všechny úvěry. Potvrzení o zaplacených úrocích banky rozesílají začátkem ledna. Nezapomeňte jej doložit k ročnímu zúčtování do 15. 2. Pomůže vám s tím mzdová účetní.

Nejčtenější články o hypotéce na rekonstrukci

Plánujete rekonstrukci? Pak stavební spoření považuji za nejvhodnější typ úvěru k tomuto... Více
Je velký problém získat hypotéku na rekonstrukci, když jste zaměstnanci svého vlastního... Více
Rekonstrukci dnes můžete řešit stavebním spořením, účelovým úvěrem na rekonstrukci,... Více