Poslední šance! Získejte bonus 2 500 Kč ke své hypotéce.

Hypotéka na dům

aktuálně nejnižší úrok za 5,09 % p. a.

Hypotéka na dům se vším všudy

Nezávazná schůzka online

Špičkové realitní služby

Vyřídíme na dům dotace

Najdeme nejlepší hypotéku

Připravíme vše k čerpání

Co doložit po čerpání

Mimořádné splátky pohlídáme

Zařídíme všechna pojištění

Poradíme se spořením

Najdeme refinancování

Spočítejte si hypotéku na dům

Proč řešit hypotéku na dům s námi?

Jste VIP

S námi vám banka hypotéku na dům schválí rychle a přednostně.

Ušetříte peníze

Najdeme vám úvěr s vyřízením a odhadem ZDARMA.

Umíme 100 % hypotéku

Vymyslíme jak profinancovat koupi domu bez koruny v kapse.

Ušetříte čas

Hypotéku na dům vyřídíme online, nikam nemusíte chodit.

Dostatečný výběr

Spolupracujeme s 9 bankami a 4 stavebními spořitelnami.

Vždy něco extra

Zařídíme bez problémů hypotéku na dům v eurech.

Typy hypoték na dům

80 LTV
 • 20 % vlastních zdrojů
 • Pro všechny klienty
 • DSTI do 45 % 
 • DTI do 8,5
90 LTV
 • 10 % vlastních zdrojů
 • Pro klienty do 36 let
 • DSTI do 50 % 
 • DTI do 9,5 
100 LTV
 • Dům koupíte na hypotéku a překlenovák. 
 • Máte v zástavě druhou nemovitost.

Co je to LTV?

Představte si to jak zlomek , kde v čitateli je hypotéka na dům a ve jmenovateli k jeho hodnota. U lidí mladších 36 let může až 90 %, tzn. mohou žádat o 90 % hypotéku (LTV), ostatní jen o 80 % (LTV). Pro všechny zařídíme v případě nutnosti řešit také 100 % financování.

Co je to DSTI?

Tentokrát je to suma všech splátek úvěrů ve vztahu k v vašemu čistému měsíčnímu příjmu. Platí, že lidé starší 36 let mohou mít DSTI max. 45 %, mladší pak až 50 %. U klienta ve věku 41 let s příjmem 41 000 Kč mohou být všechny splátky vč. hypotéky na dům max. 18 450 Kč.

Co je DTI?

Představuje sumu všech úvěrů jako maximálně povolený násobek vašeho čistého ročního příjmu. Lidé starších 36 let mají max. 8,5, mladší 36 let až 9,5 násobek ročního příjmu. Náš klient ve věku 41 let s roční mzdou 492 000 Kč má max. povolené DTI 4 182 000 Kč.

Jak jakou hypotéku na dům dosáhnu

 • Nora

  Je zaměstnaná v advokátní kanceláři jako právnička s čistou mzdou 55 000 Kč měsíčně. Je jí 37 let, a proto může žádat o 80 % hypotéku na dům (LTV). V současnosti ji mohou banky nabídnout až 5 610 000 Kč (DTI) s maximální splátkou až 24 750 Kč (DSTI). Do DSTI a DTI se počítají všechny úvěry.

 • Prokop

  Pracuje jako řidič z povolání. Je mu 34 a je čerstvě rozvedený. Řeší vlastní bydlení, aby mohl začít znovu. S čistou mzdou 34 000 Kč měsíčně může žádat až o 90 % hypotéku na dům (LTV) s maximální měsíční splátkou až 17 000 Kč (DTI) a celkovou výší 3 876 000 Kč (DSTI). Aktuálně žádné dluhy nemá.

 • Iva a Mirek

  Žijí spolu už 5 let, ale nejsou sezdaní. Iva (33) je marketérka a Mirek (39) pracuje jako stavbyvedoucí. Dohromady vydělají 78 000 Kč čistého měsíčně. Protože nejsou manželé banky jim nabídnou 80 % – 90 % hypotéku v rozmezí 7 956 000 Kč – 8 892 000 Kč (DTI) se splátkou 35 100 Kč – 39 000 Kč (DSTI).

 • Josefa a Saša

  Josefka (42) si vzala Alexandra (45), když jí bylo 18 a vydrželo jim to do dnes. Společně vydělají 110 000 Kč čistého měsíčně. Plánují koupit na hypotéku menší domeček kousek za městem. Banky jim poskytnou 80 % úvěr (LTV) v maximální výši 11 220 000 Kč (DTI) s celkovou splátkou až 49 500 Kč (DSTI).

Tip týdne!

Dům dnes můžete také koupit v dražbě. Bohužel exekutor, ani insolvenční správce nepodepíší zástavní smlouvy. To by nám v zásadě nevadilo. Kupní cenu uhradíte v pohodě z předhypotéky (dočasně nezajištěný úvěr). Ale především u nedobrovolných dražeb bývá problém, že tzv. povinný (ten jehož majetek se má dražit) neumožní prohlídku domu odhadci banky. Bez odhadu nejde zpracovat hypotéku, kterou se po zápisu vašeho vlastnictví do katastru předhypotéku splatíte.

Parametry hypotéky na dům

Věk

Hypotéku na dům dostanete u většiny bank, pokud vám bylo alespoň 18 let. Jsou banky, které chtějí minimálně 21 let. Pak nezbývá přibrat do žádosti o hypotéku staršího spoludlužníka.

Výše

Minimální výše hypotéky na dům je 100 000 Kč. Pro většinu bank platí, že ji omezují jen LTV (80, resp. 90) při dodržení parametrů DTI a DSTI. Některé ji mají zastropovanou např. 25 000 000 Kč.

Úrok

V drtivé většině si dnes lidé  berou hypotéku na dům s fixním úrokem. Ten je obvykle v intervalu 1 – 20 let. Úplně na okraji stojí tzv. variabilní úrok (float) navázaný nejčastěji na 1M PRIBOR.

Splatnost

Hypotéku na dům můžete splácet max. 30 let. Zároveň ji banky chtějí mít obvykle splacenou do vašich 70 let věku. Máme řešení i pro vás, starší 40 let. Zajistíme hypotéky na dům až do 75 let.

Zajímavosti o mobilheimech

Hned po chatách je to další, nejoblíbenější forma bydlení. Přečtěte si naše postřehy z praxe: 

 1. Banky dnes již bez problémů zafinancují pořízení mobilheimů. Nezbytnou podmínku je, že musí být pevně spojený se zemí, tzn. musí stát na základové desce, nebo na pilotech.
 2. Výhodou mobilheimů je jejich rychlá realizace, během pár měsíců bydlíte. I když prakticky kupujete hotový dům většinou se pro účely hypotéky jedná o stavbu montovaného domu.
 3. Banky v drtivé většině vyžadují dodavatelský způsob provedení, svépomoc, co máme zkušenost, profinancují těžko.
 4. Dokonce jde financovat koupi mobilheimu bez čísla popisného, nebo evidenčního, pouze se zástavou pozemkem, na kterém má stát. Musí se ale jednat o stavební pozemek, ideálně se sítěmi (voda je podmínkou).

Hypotéka na dům a nejčastější dotazy

Mohu koupit jen polovinu domu?

V zásadě ano, ale je třeba mít na paměti, že do zástavy půjde celý dům. Takže zbývající vlastník bude muset souhlasit i se zástavou své poloviny. To může být v praxi problém.

Co když je dům v "původním znění s titulky"?

Často jsme se setkali s tím, že klienti chtěli koupit dům na venkově, který nebyl už nějakou dobu užívaný, neměl kuchyň ani koupelnu, či WC. Pokud není součástí koupě dobudování těchto místností pravděpodobně odhadce nedoporučí takovou nemovitost jako vhodnou zástavu.

Mohu koupit dům, který má nějaké břemeno?

Obecně ano, banku bude velmi podrobně zajímat o jaký typ břemene se jedná. Rovnou můžeme vyloučit dožití. Takový dům banky do zástav nevezmou. Něco jiného bude např. břemeno pro energetickou společnost zajišťující ji přístup k jejím sítím na okraji pozemku.

Mohu v domě podnikat?

Ano, výkon podnikatelské činnosti v domě, který kupujete na hypotéku není problém. Ovšem plocha určená k bydlení musí být větší jak 50 %. Zbytek můžete využít na podnikání.

Můžu současně s koupí dům rekonstruovat?

Ano, je třeba ke kupní smlouvě doložit rozpočet plánovaných prací. Pokud se nebude jednat o činnosti vyžadující stavební povolení jde mít v rámci jedné hypotéky dva účely, koupi a rekonstrukci. Jestliže však opravy vyžadují stavební povolení (což vám nejlépe řeknou na místním stavebním úřadě), bude lepší nejprve dům koupit a až po zápisu vašeho vlastnictví do katastru řešit rekonstrukci.

Nejčtenější články o hypotéce na stavbu domu

Hypotéka na dům dnes již není jen o klasické koupi, můžete s ní dostavět příp.... Více
K napsání tohoto článku mě inspiroval příběh našeho klienta, který potřeboval koupit... Více
Klient chtěl koupit rodinný dům do developera za 6 900 000 Kč. Měl vlastní zdroje ve výši... Více