Poslední šance! Získejte bonus 2 500 Kč ke své hypotéce.

Americká hypotéka

aktuálně nejnižší úrok za 6,09 % p. a.

Jak funguje americká hypotéka

Proberte to s námi nezávazně

Pomůžeme vybrat vhodnou banku

Dáme dohromady úvěrovou složku

Zařídíme všechna důležitá pojištění

Připravíme podklady k čerpání

Co musíme doložit po čerpání

Mimořádná splátka nebo investice

Poradíme jak správně refinancovat

Spočítejte si americkou hypotéku

Proč řešit americkou hypotéku s námi?

Jste VIP

Zařídíme přednostní schválení americké hypotéky.

Ušetříte peníze

Najdeme vám úvěr s vyřízením a odhadem ZDARMA.

Umíme 100 % hypotéku

Vymyslíme, jak získat ameriku bez koruny v kapse.

Ušetříte čas

Americkou hypotéku vyřídíme online, nikam nemusíte chodit.

Dostatečný výběr

Spolupracujeme s 9 bankami a 1 úvěrovým družstvem.

Vždy něco extra

Zařídíme bez problémů americkou hypotéku v eurech.

Typy hypoték na dům

70 LTV
 • Pro všechny klienty
 • DSTI do 70 % 
 • DTI do 8,5 / 9
75 LTV
 • Pro všechny klienty
 • DSTI do 70 % 
 • DTI do 8,5 / 9
100 LTV
 • S dostatečnou zástavou.
 • Se zástavou druhou nemovitostí.

Co je to LTV?

Představuje poměr požadované výše hypotéky k aktuální zástavní hodnotě nemovitosti. Dnes je bez ohledu na věk nastavený podle metodiky bank v rozmezí 70 – 75 %. Na 100 % dosáhnete, pokud máte dostatečnou zástavní hodnotu, nebo dáte do zástavy jinou nemovitost.

Co je to DSTI?

Je to suma splátek všech úvěrů v poměru k vašemu čistému měsíčnímu příjmu. U klientů do 36 let může být na úrovni až 50 %, u klientů starších pak jen ve výši 45 %. Například klient ve věku 30 let s čistým příjem 20 000 Kč měsíčně se tak může zadlužit až do 10 000 Kč.

Co je DTI?

Jde o maximální sumu všech úvěrů jako násobek vaší čisté roční mzdy. Opět zde platí, že pro klienty do 36 let může být až do 9 násobku, u klientu starších pak jen do 8,5 násobku. U našeho 30 letého klienta tak všechny úvěry mohou být až do výše 2 160 000 Kč. 

Jak jakou americkou hypotéku dosáhnu

 • Filip

  Je svobodný, bezdětný, 34 let a podniká jako truhlář. Zakázky rychle přibývají a proto  potřebuje rozšířit výrobu. K tomu se mu náramně hodí právě americká hypotéka s LTV až 75 %. S obratem 2 500 000 Kč mohou být všechny jeho splátky (DSTI) až 46 820 Kč a suma všech úvěrů (DTI) až 6 234 000 Kč.

 • Marta a Saša

  Jsou manželé, Marta (30) je na mateřské a Saša (34) je manažer. Rozhodli se pořídit si apartmán u moře, což mohou díky americké hypotéce s LTV až do 75 %. S celkovým čistým příjmem rodiny 132 000 Kč mohou být všechny jejich splátky (DSTI) 66 000 Kč a výše všech úvěrů (DTI) až 14 256 000 Kč. 

 • Pavla a Petr

  Mají celkem 3 půjčky s vysokým úrokem a krátkou splatností. Pavle je 37 a jejímu manželovi 39. Ke konsolidaci všech úvěrů mohou právě využít americkou hypotéku. S příjmem 58 000 Kč čistého měsíčně mohou dostat až 5 916 000 Kč (DTI) se splátkou 26 100 Kč (DSTI), přičemž celkové LTV může až 75 %.

Něco z praxe

O americké hypotéce panuje mylná představa, že si ji mohu vzít, když mám insolvenci, nebo exekuci. Omyl. Jedno, nebo druhé je zásadní překážkou pro získání jakéhokoliv úvěru. Americká hypotéka je úvěr zajištěný nemovitostí, kde se standardně dokládají příjmy, registry a samozřejmě nesmí být žádný jiný negativní záznam, kam exekuce či insolvence rozhodně patří. Naopak nemusí se dokládat účel. Proto americkou hypoték můžete použít skutečně na cokoliv.   

Parametry americké hypotéky

Věk

Abyste dnes dostali americkou hypotéku stačí vám u většiny bank, pokud vám bylo alespoň 18 let. Nemusí vás tak trápit potřeba staršího spoludlužníka jako například u hypoték na bydlení.

Výše

Minimální výše americké hypotéky je 100 000 Kč. Pro většinu bank platí, že ji omezují jen LTV (70, resp. 75) při dodržení parametrů DTI a DSTI. Některé banky mají maximum např. 10 000 000 Kč.

Úrok

V současnosti získáte americkou hypotéku pouze s tzv. fixním úrokem, tedy s úrokem, který se nemění v rozmezí 1 – 20 let. Variabilní úrok u většiny bank dnes nenajdete.

Splatnost

Americkou hypotéku můžete splácet max. 20, resp. 25 let podle konkrétní banky. Zároveň je třeba, abyste ji splatili do svých 70 let, resp. 72 let věku. To záleží na podmínkách konkrétní banky.

Americká hypotéka a nejčastější dotazy

Půjčí mi americkou hypotéku, když mám po insolvenci (exekuci)?

Ne. Hypotéku ani úvěr nedostanete, pokud máte insolvenci (exekuci), nebo ji máte ukončenou v kratší době jak 3 roky. U insolvence platí, že abyste mohli žádat o jakýkoliv úvěr musíte být vyškrtnutí z insolvenčního rejstříku.

Mohu následně refinancovat americkou hypotéku klasickou?

Pokud použijete tento úvěr např. na rozjezd podnikání nelze ji následně refinancovat klasickým hypotečním úvěrem, protože nám bude chybět účel bydlení. Ameriku lze refinancovat zase amerikou, nebo jiným spotřebitelským úvěrem.

Jak je to s mimořádnými splátkami?

Ano, jde o hypotéku jako každou jinou tzn. že podle zákona můžete realizovat co 12 měsíců mimořádnou splátku až do výše 25 % původní výše americké hypotéky a tak se jí defacto zbavit do 4 let. Pozor neplést s klasickým spotřebitelským úvěrem, na který se toto pravidlo nevztahuje. Klasický spotřebák můžete splatit kdykoliv a je pouze na bance, zdali vám za to naúčtuje poplatek, nebo to bude zdarma.

Mám chtít ameriku, když nechci dokládat faktury?

Například chcete jen postavit plot kolem domu, , nebo rekonstruujete byt a tak jako tak nechcete dokládat faktury. Napadne vás, že řešením bude americká hypotéka. Omyl. Stavbu, opravu či rekonstrukci umíme bez dokladů. Americká hypotéka by byla zbytečně drahá.

Nejčtenější články o americké hypotéce

Chcete se zbavit drahé půjčky, získat rychle zdroje pro rozjezd podnikání, koupit apartmán u... Více
Platíte dnes nějaké úvěry? Pokud ano, přečtěte si tento příběh. Klienti díky šikovně... Více
Americkou hypotéku netřeba představovat. V tomto článku vám ukáži praktické možnosti... Více