Je možné získat hypotéku bez hotovosti

Potřebujete hypotéku bez vlastních prostředků? Není problém, zatím to jde. Vše zařídím (foto: pixabay.com).

Když ČNB zrušila 100 % hypotéky, naučili jsme se nahradit chybějící peníze jiným úvěrem. Od října 2018 zavádí ČNB další omezení hypoték. Ta se sice souběhu úvěrů netýkají, ale jsou náznaky, že má dojít k jejich zákazu. V tomto článku se dočtete o aktuálních možnostech 100 % financování. Nebo si článek poslechněte.

Hotovost může nahradit další úvěr

Když si vezmete běžně fungující rodinu, která bydlí v nájmu, tak mi řekněte, z čeho mají našetřit? Vždyť platí nájem! Další věcí je, že ceny nemovitostí, především ve velkých městech, dosahují až ke stratosféře.

Proto, se vůbec nedivím, když za mnou přijdou klienti, mladý pár, že chtějí koupit byt, nebo dům, ale nemají vlastní peníze. 

Pro takové klienty není jiná možnost, než vymyslet kombinaci hypotéky a dalšího úvěru. V konečném důsledku totiž mohou platit stejně, jako platí dnes za nájem.

Stáhněte si infografiku
Jak nově vyřešit 100% hypotéku Stáhnout infografiku

Některé banky nedovolí druhý úvěr

ČNB dosud vydala celý pytlíček pravidel. Najdete zde omezení, které si banky nedovolí obejít. To je třeba zákaz 100 % hypoték.

Na druhou stranu jsou v pytlíčku omezení, ze kterých si některé banky nic nedělají. Tyto banky vesele tolerují, když nahradíte vlastní peníze jiným úvěrem.

Ale pozor, nesmí to být úvěr od nich, prostě z jiné banky. Příklady 100 % financování vč. seznamu bank, které tyto kombinace tolerují najdete v krásné infografice přímo zde.

Řešíte 100 % financování?

Nechte si to spočítat zdarma.

  1. *
  2. *
 

Jak řešit hypotéku bez hotovosti, až to ČNB zatrhne

Domnívám se, že až ČNB zatrhne 100 % financování, nejschůdnější bude nahrazovat vlastní zdroje tzv. dozástavou. O co jde?

Holt, budete muset dobře vycházet s rodiči, prarodiči, nebo tetičkou, aby až nastane čas, byli ochotní vám poskytnout svoji nemovitost, jako další zástavu.

Příklad

Chcete stavět dům za 4 000 000 Kč, ale nemáte vlastní peníze. Nejraději byste chtěli 80 % hypotéku, protože mají nižší úroky. Od bank dostanete jen 3 200 000 Kč. Chybí tedy 800 000 Kč. Kde je vzít? Rodiče vlastní chatu, u které je krásné jezírko.

Podle odhadce má chata hodnotu 1 200 000 Kč, a přestože banky nejčastěji akceptují rekreační objekty jen do 70 %, vám to stačí, protože vám půjčí potřebných 800 000 Kč.

Uvažujete o 100 % financování? Zkuste to se mnou nezávazně probrat. Navíc vám udělám zdarma aktuální porovnání bank. Stačí zavolat na +420 605 44 65 43, nebo napsat na tomas@hypotekyjanecek.cz. Těším se a na shledanou. 

Napište mi, nebo zavolejte

Otevíračku (8-21 h) mám lepší než v bance.

Kontaktní údaje
  1. *
Zpráva