Poslední šance! Získejte bonus 2 500 Kč ke své hypotéce.

Jak rychle vyřídit americkou hypotéku

Americká hypotéka je rychlejší než raketa. K vyřízení stačí pár podkladů (foto: pixabay.com).
Chcete se zbavit drahé půjčky? Řešením by mohla být americká hypotéka. Přečtěte si, co potřebujete k jejímu rychlému vyřízení.  

Čím začít?  

Když budete chtít vyřídit americkou hypotéku co nejrychleji, klíčové bude kromě odhadu, o němž píši níže, váš příjem.

Ale ještě, než se pustíte do vyřizování hypotéky je dobré mít prověřen příjem tzv. nanečisto. K tomu se skvěle hodí prescoring.

Co to je prescoring

Postupujte systematicky, proto než se pustíte do shánění podkladů pro odhadce, placení odhadů a dávání dohromady všech podkladů pro banku, prověřte si, zdali vůbec na ameriku dosáhnete.

Jednoduše se to děje tak, že vyplníte bance žádost o americkou hypotéku, bez dokládání dalších příloh a banka na základě toho prověří registry a řekne na jak vysokou hypotéku dosáhnete?

Proč dělat prescoring?

Jednak si otestujete, zdali se má vůbec cenu pouštět do refinancování, nebo konsolidace půjček.

Dále pak se může stát, že člověk má záznam v registrech kvůli maličkosti. Když to banka zjistí zavčas, máte jasno, zdali hypotéka vyjde, či nikoliv.  

Jak rychle doložit příjem

Pokud prescoring dopadl dobře je nutná zajistit potvrzení příjmu od zaměstnavatele, nebo daňovým přiznáním. Když podnikáte, nebo máte souběh podnikání a zaměstnání, připravte si také potvrzení o bezdlužnosti z finančního úřadu.

Některé banky požadují také doložit bezdlužnost ze sociální a zdravotní pojišťovny.

Co potřebujete pro odhad

Odhad je nezbytný pro poskytnutí americké hypotéky. buďto si jej banka zpracuje sama, nebo prostřednictvím smluvního odhadce. Nikdy si nedělejte odhad sami předem, protože by se mohlo stát, že jej banka nebude akceptovat.

Pak byste museli platit odhad znovu. Nejčastěji požadují odhadci:

  • Nabývací titul (kupní smlouva, nebo jiná smlouva)
  • Výpis z LV
  • Snímek katastrální mapy

Smlouvu máte doma, nebo lez získat její opis na katastrálním úřadě. LV a snímek katastrální mapy dostanete na katastrálním úřadě, nebo na Czechpointu.

Vyčíslení původních půjček

Posledním podkladem, který doporučuji shánět až jako poslední je vyčíslení půjček, které chcete refinancovat, nebo konsolidovat.

Jde o to, že pokud byste je sehnali na začátku a vyřízení hypotéky by trvalo delší dobu, budou zůstatky ve skutečnosti jiné díky dalším splátkám, které mezi tím zaplatíte.

Nechce se vám shánět všechny podklady? Není problém, najdu vám výhodnou ameriku a vyřídím veškerou administrativu.

Nebo se mnou nejprve můžete celý záměr nezávazně probrat. Stačí jen napsat na tomas@hypotekyjanecek.cz, nebo zavolat na 605 44 65 43.