Poslední šance! Získejte bonus 2 500 Kč ke své hypotéce.

3 způsoby použití americké hypotéky

Hledáte počáteční kapitál pro svoje podnikání? S americkou hypotékou můžete konečně rozjet svůj byznys (foto: pixabay.com).

Americkou hypotéku netřeba představovat. V tomto článku vám ukáži praktické možnosti využití tohoto úvěru.  

1. Refinancování půjčky

Americkou hypotéku můžete použít s výhodou k refinancování jiných hypoték, nebo úvěrů. Oslovil mě klient, který si vyřídil sám před 5 lety americkou hypotéku. V roce 2016 mu končila fixace a stávající banka mu nabídla opravdu vydřidušský úrok.

Podařilo se mi tento úvěr refinancovat za výhodných podmínek jinou americkou hypotékou, a to ještě před růstem úrokových sazeb. Klient tímto krokem ušetří zhruba 26 400 Kč ročně.

Proč jsem přesvědčen, že šlo o vydřidušský úrok? Protože když klient požádal o vyčíslení zůstatku pro mimořádnou splátku v době fixace úrokové sazby, banka si nedovolila vyčíslit účelně vynaložené náklady.

2. Konsolidace půjček

Druhým nejčastějším způsobem využití americké hypotéky je konsolidace neboli sloučení více půjček do jedné. Má to význam především ve snížení celkových nákladů, a to jak snížením měsíční splátky, tak úsporou na poplatcích.

Logicky je vhodné nejprve porovnat co všechno splácíte a za kolik. Jaké s tím souvisí poplatky a další náklady.

Ne každá konsolidace by přinesla kýžený efekt a někdy holt bude lepší nechat úvěry dojet, tak jak jsou.

3. Fakt na cokoliv

Nejčastějším připodobněním využití amerických je koupě dovolené, nebo auta. Prosím vás, kdo by dával barák do zástavy kvůli cestě kolem světa?

Daleko účelnější je se zadlužit např. kvůli rozjezdu podnikání. Skutečně, pokud začínáte, vězte, že banky vám bez prvního daňového přiznání nepůjčí nějaké horentní sumy.

Proto pokud by mělo smysl se zadlužit, tak pouze v případě rozjezdu vlastního podniku. Ano, je tam riziko, že když plán nevyjde můžete přijít o bydlení, ale kdo riskuje vyhraje.

Aby to nebyla jen pohádka

Mohlo by to z mé strany znít divně, když mě úvěry živí, ale s hypotékami, zvláště těmi americkými opravdu opatrně. Proto pokud uvažujete o „americe“, zkuste to se mnou nezávazně probrat.

Vše spočítám a pokud budete spokojení, také vyřídím veškerou administrativu. Stačí jen napsat na tomas@hypotekyjanecek.cz, nebo zavolat na 605 44 65 43.