3 věci na které si dejte pozor u hypotečních kalkulaček

Hledáte spolehlivou hypoteční kalkulačku? Najdete ji u mne (foto: pixaby.com).

Hledáte rychlou a spolehlivou hypoteční kalkulačku bez zdlouhavé a otravné registrace? Zajímá vás jednoduchá srovnání hypoték, nebo chcete detailní porovnání s pojištěním a všemi poplatky? Pak vás překvapí, co hypoteční kalkulačky místo toho nabízí. Přečtěte si tento článek, ať víte, jaké nástrahy na vás číhají.

1. Hypoteční kalkulačky nejsou aktuální

Toto je opravdu nejčastější nešvar. Rozhodně to neplatí o hypotečních kalkulačkách bank, ale mám na mysli především různé srovnávače. Většinou mají staré sazby.

A výjimkou není ani tom že zde najdete loga bank, které už dávno neexistují. Nedávno jsem našel jednu hypoteční kalkulačku, kde nabízeli porovnání hypoték a mezi nimi byla např. Volksbank, nebo LBWW.

Pokud někdo chce být skutečným hypotečním specialistou, pak se hypotékám musí věnovat denně.

2. Hypoteční kalkulačky jsou primitivní

Ano je to tak. Schválně podívejte se na jakoukoliv hypoteční kalkulačku, byť i banky, a zjistíte, že většinou jsou postavené na jednoduchém principu.

Vyplníte výši např. hypotéky na byt, pěkně si posunete dobu splatnosti na maximum, dáte 5letý fix a bum máte splátku přes půl obrazovky.

No ale co je v té splátce všechno? Jen hypotéka, nebo i pojištění a pokud ano kolik stojí? Je ve splátce i vedení úvěrového účtu?

Prostě sází na to, že se vám zalíbí nízká splátka a hned celí říční zavoláte do banky a sjednáte si hypotéku na koupi domu za sto milionů.

Opravdu, vše je nastaveno tak, abyste vždycky dostali co nejnižší splátku, moc neuvažovali, a hlavně co nejdříve hypotéku v bance podepsali.

U srovnávacích hypotečních kalkulaček to není o moc lepší. Když se proklikáte k řešení, pak obvykle dostanete seřazené měsíční splátky bez dalšího vysvětlení.

Víte, co mi to připomíná? E-shop s pneumatikami. Rozhodující je cena, jestli je vyrobili v Číně, nebo na haluzi je jedno. Jestli s nimi v zimě vjedu na sníh, a i když budu točit volantem o 360 stupňů a auto stejně projede nejbližší stodolou je jedno.

Hlavně nepřimýšlejte a kupte si přes náš srovnávač hypoték nějaký úvěr. Toť vše.   

3. Hypoteční kalkulačky neznají všechny poplatky

Dělal jsem si vlastní průzkum hypotečních kalkulaček a zdaleka ne u všech zjistíte na první dobrou všechny poplatky, které souvisí s např. hypotékou na stavbu domu.

Většinou tak můžete zapomenout na to, že budete mít všechny náklady pěkně pohromě. A už vůbec zde nenajdete i poplatky, pojištění a platby, které přímo nesouvisí s hypotékou (např. katastr).

Chcete nezávaznou (ale správnou) kalkulaci?

Rozhodně zde nebudu psát, že moje hypoteční kalkulačka je the best of. Ale je postavená tak, abyste na první dobrou dostali požadované informace.

Například, když chcete zjistit aktuální stav v rámci refinancování hypotéky, dostanete přehled bank, sazeb a všech poplatků. Také budete vědět co všechno obsahuje splátka (pojištění, nebo správa úvěru).

Ale úplně na rovinu, pokud uvažujete o jakékoliv hypotéce (i třeba americké) nejlepší informace dostanete díky pečlivé analýze. A tu s vámi mohu udělat klidně po telefonu.

Stačí zavolat na +420 605 44 65 43. Návrh řešení pak dostanete pohodlně na mail během pár hodin. A nebojte se, nebudu vás spamovat s nesmysly, na to nemám čas.

Pište, nebo volejte

Kontaktní údaje
  1. *
  2. *
Zpráva